http://dc312.4shared.com/img/ZpcIS-dK/s7/baner_music_feredo.jpg 

fredo_blogflag.png

the best music feredo

موزیک و آهنگ:معرفی آثار موزیک خوانندگان

تبلیغات
يا ابا صالح المهدي ادركني 
دوستان عزیز ایمیل ما برای دریافت آهنگهای شما.

feredo.music@gmail.com


 

 

وىلاگ دانشجویان ict ورودی 90 شهاب دانش


 

برای دانلود یه خاطره از فردا کیلیک کنید.
احسان خواجه امیری صفحه ۲

آلبوم جدید و  شنیدنی احسان خواجه امیری به نام عاشقانه ها پس از دو سال منتشر شد

تــرانه سـرا : روزبـه بـمانی
آهنگسـاز : احسان خواجه امیری – علیرضا افکاری
تنظیم کننده : سیروان خسـروی – هومن نامداری

دو قطعه ی احساس آرامش و آرزو از این آلبوم با کیفیت متوسط برای دانلود قرار داده شده است

لطفا با خرید اورجینال این آلبوم از صاحب اثر حمایت کنید 

دانلود آلبوم جدید احسان خواجه امیری به نام عاشقانه ها

احسان خواجه امیری – احساس آرامش 

دانلود 

احسان خواجه امیری – آرزو 

دانلود 

------------------------


پرونده ای برای آلبوم «عاشقانه ها»- 6
نقدی بر ترانه های روزبه بمانی در «عاشقانه ها»

  • محمد باباصفری | منتقد ترانه

موسیقی ما - احسان خواجه امیری هنرمندی است که همیشه در آثار خود برای ادبیات جایگاه قابل احترامی قائل بوده و اراده ی استفاده از شعر خوب را داشته است. اما این احترام و اراده به خودی خود نمی تواند ارزش ذاتی داشته باشد. متأسفانه همان چیزی که در مورد سواد شعری یگانه ذکر شد، در مورد احسان خواجه امیری هم صدق می کند و به نظر می رسد این کم سوادی این بار بدجوری کار دست احسان خواجه امیری داده است. 

«روزبه بمانی» را یک ترانه سرای حرفه ای و کاربلد می دانم و به شدت معتقدم که توانایی خلق اتفاقات هنری محض را دارد و خوب هم دارد. اما آنچه در آثار یک سال اخیر این ترانه سرا با آن رو به رو شده ام، چیزی جز تکرار مبتذل تصاویر، مفاهیم و حتی واژه ها نبوده است. من این را نه نشانه ی ناتوانی روزبه بمانی، بلکه نشانه ی عدم صداقت او می دانم. این تکرارها در این آلبوم به اوج خود رسیده است. چندی پیش در صفحه ی شخصی خود تشبیهی به کار بردم که شاید ذکرش در اینجا هم خالی از لطف نباشد. به نظر من رابطه ی بین احساسات و استعدادهای یک هنرمند با اثر هنری خلق شده توسط او، مثل رابطه ی پرتغال و آب پرتغال است. پرتغال عالی، آب پرتغال عالی می دهد و پرتغال گندیده، آب پرتغال گندیده. ولی هنرمندی که آب پرتغال گندیده به مخاطبش تعارف کند بسیار قابل احترام تر از هنرمندی است که نکتار پرتغال به مخاطبش ارزانی کند. تکرار های زننده در ترانه های این آلبوم قطعاً یک حرکت غیر ارادی نیست و من بیش از اینکه روزبه بمانی را مسئول این عدم صداقت بدانم دوست دارم از هنرمند محبوب خودم احسان خواجه امیری گلایه کنم. همان گلایه ای که از محسن یگانه هم دارم. محسن یگانه ها و احسان خواجه امیری ها بالاخره ناچار به پذیرش این حقیقت هستند که یک ترانه ی خوب، تلفیقی از ادبیات و موسیقی است. آیا محسن یگانه ها و خواجه امیری ها به همان اندازه که برای افزایش اطلاعات موسیقایی خود وقت می گذارند، برای افزایش اطلاعات ادبی شان هم می گذارند؟ آیا به همان اندازه که تفاوت صدابرداری خوب و بد، تنظیم خوب و بد و ملودی خوب و بد را می فهمند، تفاوت شعر خوب و بد را هم می فهند؟ آقای خواجه امیری نتیجه ی کم لطفی های شما موزیسین ها به ادبیات این است که یک روز بهترین آثار افشین یداللهی و مونا برزویی را می خوانید و یک روز بد ترین آثار روزبه بمانی را. اینجا اقبال و اتفاق است که تعیین کننده است نه تخصص. مونا برزویی می تواند هم خالق ترانه هایی مثل ترانه ی «خوشبختی» باشد هم خالق ترانه هایی مثل «حالم عوض میشه»! این احسان خواجه امیری است که باید سره را از نا سره تشخیص دهد. چرا خواننده ای که روزگاری گلچینی از بهترین آثار ترانه سراهای مملکت را در آلبوم خود جمع آوری می کند، باید زیر بار ترانه های دست چندم برود. مگر ترانه های آلبوم «دنیای این روزای» من متعلق به همین روزبه بمانی نیست؟ نمی گویم روزبه بمانی آنجا بی نقص بوده - که همانجا هم گره های روایتی و تناقض گویی های متعدد و ضعف تألیف های درشت گاهی ذوق شنونده را کور می کند -، ولی درد اینجاست که دست خورده ی همان ترانه ها با همه ی ضعف هایش به «عاشقانه ها» رسیده است. 

به طور کلی می توان تکرار ها را در ترانه های روزبه بمانی به دو دسته تقسیم کرد. تکرار لغات و تکرار تصاویر. 

از منظر تکرار تصاویر و ترکیب ها باز هم می توان سه دسته تکرار را در کارهای آقای بمانی متصور شد. دسته ی اول، تکرار هایی بوده که از آلبومی به آلبوم دیگر رسیده و بی شک علت اصلی آن پرکاری توأم با عدم احساس مسئولیت ایشان است. در مورد این دسته از تکرار ها دوست فرهیخته ام «یاسر قنبرلو»، شاعر مطرح کشور در صفحه ی شخصی خود به شکل جالبی به چند نمونه اشاره کرده که با کسب اجازه از ایشان عیناً مطلبش را در اختیارتان قرار می دهم.البته این الزاماً به معنی موافقت ایشان با همه ی مطالب عنوان شده در نوشته ی من نیست: 
” به اعداد مشترک در سه ترانه دقت کنید 

" از این بیراهه ی تردید ، از این بن بست می ترسم " 1 
"من از حسی که بین ما ، هنوزم هست می ترسم " 2 
" تهِ این راه روشن نیست ، منم مثل تو می دونم" 3 
"نگو باید بُرید از عشق ، نه می تونی نه می تونم" 3 
" نه می تونیم برگردیم ، نه رد شیم از تو این بن بست" 4 
"منم می دونم این احساس، نباید باشه اما هست" 4 
"دارم می ترسم از خوابی، که شاید هر دومون دیدیم" 5 
"از این که هر دومون با هم ، خلافِ کعبه چرخیدیم" 5 
واسه کَندن از این برزخ ، گریزی غیرِ دنیا نیست 
نمی دونم ولی شاید ، بهشت اندازه ی ما نیست 

ترانه سرا: روزبه بمانی، آلبوم: اعجاز 

**** 

به من چیزی بگو شاید، هنوزم فرصتی باشه 
هنوزم بین ما شاید، یه حس تازه پیداشه 
"یه راهی رو به من وا کن ، تو این بیراهه ی بن بست" 1 
"یه کاری کن برای ما ، اگه مایی هم هنوزم هست" 2 
به من چیزی بگو از عشق ، از این حالی که من دارم 
من از احساس شک کردن به احساس تو بیزارم 
تو هم شاید شبیه من ، تو این برزخ گرفتاری 
تو هم شاید نمی دونی ، چه احساسی به من داری 
" گریزی جز شکستن نیست ، منم مثل تو می دونم" 3 
"نگو باید برید از عشق ، نه می تونی نه می تونم..." 3 

ترانه سرا: روزبه بمانی / خواننده: بهروز صفاریان / قطعه «مثل ماه» 

*** 

"از این رویای طولانی از این کابوس بیزاریم" 1 
"از این حسی که میدونی و میدونم به هم داریم" 2 
از اینکه هردو می دونیم نباید فکر هم باشیم 
از اینکه تا کجا میریم اگه یک لحظه تنها شیم 
"نه میتونم از این احساس رها شم تا تو تنها شی" 4 
"نه اون اندازه دل دارم ببینم با کسی باشی" 4 
"دارم می سوزم از وهم تبی که هر دو میگیریم" 5 
"از اینکه هر دومون با هم لب یک تیغ راه میریم" 5 
برای زندگی با تو ببین من تا کجا میرم 
واسه یک روز این رویا دارم هر روز میمیرم 

ترانه سرا: روزبه بمانی / خواننده: احسان خواجه امیری / قطعه «لب تیغ» " 

در مورد این دسته از تکرار تصاویر، قطعاً مثالهای یاسر قنبرلو فقط مشتی نمونه ی خروار است و هر مخاطب جدی موسیقی به راحتی پی به فرمول تکراری ترانه های اخیر روزبه بمانی می برد. به یک مثال اضافه تر در این دسته اکتفا می کنم و به سراغ دسته ی بعدی می روم:

" واسه کَندن از این برزخ ، گریزی غیرِ دنیا نیست 
نمی دونم ولی شاید ، بهشت اندازه ی ما نیست" 
(آلبوم اعجاز) 

” من این جوری دلم خوش نیست شبم با ترس هم مرزه 
بهشت هم اونورش باشه به این برزخ نمی ارزه " 
(آلبوم عاشقانه ها) 

اما دسته ی دوم از تکرار تصاویر که شکل بسیار فاجعه بارتری دارد، تکرارهایی است که نه تنها در آلبوم های مختلف تکرار شده بلکه در یک آلبوم واحد هم تکرار شده است. به این دو مصراع که مربوط به دو ترانه ی مختلف از آلبوم عاشقانه ها است دقت کنید: 

" همین برای من بسه که فکرمیکنی به من " (ترانه ی تموم قلب من) 
” همین که فکرمی برای من بسه " (ترانه ی نابرده رنج) 

یا این دو مصراع: 
” واسه یک روز این رویا دارم هرروز می میرم " 
"فقط این یک رویا رو بامن بساز ، همه آرزوهامو ازمن بگیر" 

از این دست تکرار ها هم در این آلبوم کم نیست. 

و دسته ی سوم از تکرار تصاویر، تکرار هایی هستند که نه تنها در آثار بمانی که در آثار سایرین هم بار ها نمونه های مشابهش شنیده شده است. به عنوان مثال چند بار باید بشنویم که: 

" یه عمره باخودم میگم / خدارو شکر خوشبخته " 

یا چند بار باید ترکیب تکراری "بی رحمی و می فهمی" را بشنویم؟ 

به جز این تکرار تصاویر که به سه دسته تقسیم شد، شاخه ی دوم تکرار ها «تکرارهای واژگانی» است. بسامد بالای برخی واژه ها در آثار روزبه بمانی واقعاً شکل آزار دهنده ای پیدا کرده که این هم می تواند ناشی از دایره ی محدود واژگانی این ترانه سرا و هم ناشی از پرکاری غیرقابل توجیه ایشان باشد. یک شاعر حرفه ای قطعاً اذعان دارد که سرودن یک شعر بدیع و تازه، چه محاوره باشد چه کلاسیک، نیاز به حداقل یکی دو ماه کلنجار دارد. وقتی در طول سال ده ها ترانه نوشته می شود، بدیهی است که واژه های حک شده در ناخوداگاه شاعر بسامد آزار دهنده پیدا کند، بدیهی است که سطحی ترین لایه ی جهان بینی شاعر جای تفکر را بگیرد و پیش پا افتاده ترین تصاویر همواره از تصاویری که بالقوه می تواند در ذهن شاعر باشد، پیشی بگیرد و بارها تکرار شود. این تکرار ها توهین آمیز بود. 

البته روزبه بمانی ثابت کرده که می تواند خالق لحظه های فوق العاده باشد و در این آلبوم هم از این لحظه های فوق العاده وجود دارد. اما حتی در خلق همین لحظه های فوق العاده، عجله و بی مسئولیتی فریاد می زند. به عنوان مثال ترکیب «شاید مردم حواسم نیست» الحق و الانصاف بسیار زیبا و تازه است. اما همین ترکیب زیبا به خاطر سطحی نگری شاعر، اصلاً در پیکره ی بیت جا نیفتاده است و شاعر برای جور کردن قافیه به مبتدیانه ترین ایرادات زبانی تن داده است: «من از مردن هراسم نیست». روزبه بمانی شاعری نیست که نفهمد مصراع «من از مردن هراسم نیست» چقدر ضعیف است. او شاعری نیست که دوگانگی زبانی این مصراع را نفهمد. شاعری نیست که حشو بودن ضمیر بارز را نفهمد. اما به همه ی این ایرادات تن می دهد، چون وقت ندارد! و دردناک ترین عواقبش این است که آن لحظات شاعرانه هم فدای کمبود وقت شاعر گرامی می شود و لذتبخشی اش به فنا می رود. 

تناقض گویی و گره های روایتی هم همیشه یکی از ایرادات همیشگی بمانی بوده که در این آلبوم به عقیده ی من این اتفاق کم تر رخ داده است. شاید نقد های زیادی که در این رابطه متوجه بمانی بوده است باعث حساسیت بیشتر او شده. البته تناقض اگرچه خیلی کم شده ولی همچنان وجود دارد که قبیح ترین آن ها در ترانه ی «دریا» است که به آن نمی پردازم چون پیش از این در نوشته ی دیگری در همین سایت کسی مفصل به آن پرداخته بود.منبع : اختصاصی سایت موسیقی ما


آلبوم جدید در راه است؛
آلبوم جدید احسان خواجه امیری به ارشاد سپرده شد

موسیقی ما - آلبوم جدید احسان خواجه امیری که قرار بود نام آن به وسیله علاقمندان این خواننده انتخاب شود با نام اولیه «یک خاطره رویایی» به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده شد. احسان خواجه امیری در آخرین یادداشت خود در وبلاگ شخصی‌اش با اشاره به نزدیک بودن زمان انتشار آلبوم جدییدش از هواداران خود خواسته است که نام آلبوم وی را انتخاب کنند. 

این در حالی است که صبح امروز آلبوم جدید «احسان خواجه امیری» به واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی برای گرفتن مجوز ارائه شده است. 

یادآور می‌شود، آلبوم جدید احسان خواجه امیری از۱۰ قطعه تشکیل شده و همه ترانه‌های آن را روزبه بمانی سروده. ملودی و تنظیم‌ها بر عهده علیرضا افکاری، هومن نامداری و سیروان خسروی بوده است.

با این حال امکان دارد این نام موقتی بوده و نام جدیدی برای این آلبوم انتخاب شود.منبع : اختصاصی سایت موسیقی ما


آهنگ جدید و فوق العاده زیبای احسان خواجه امیری به نام قسمت

 

آهنگ جدید احسان خواجه امیری قسمت

احسان خواجه امیری – قسمت

دانلود


آهنگ جدید و فوق العاده زیبای احسان خواجه امیری به نام تحویل بهار

( ترانه: فرزاد حسنی / آهنگساز و تنظیم کننده: میلاد ترابی )

 

احسان خواجه امیری - تحویل بهار

برای دانلود از لینک مستقیم روی لینک کلیک راست کنید و بعد گزینه Save Target As را بزنید

لینک مستقیم

کیفیت 128

تحویل بهار


آهنگ جدید و بسیار زیبای احسان خواجه امیری به نام کجایی 

( ترانه سرا : روزبه بمانی / تنظیم : هومن نامداری / آهنگساز : احسان خواجه امیری )


احسان خواجه امیری - کجاییکجایی 

دانلود

ورژن جدید و فوق العاده زیبای آهنگ وقتی که نباشی با صدای احسان خواجه امیری (با 3 کیفیت متفاوت)آخرین اثر احسان خواجه امیری با نام «یه خاطره از فردا» توسط شرکت آوای هنر منتشر می شود.


زایا سلیمان مدیر برنامه های خواجه امیری در گفتگو با خبرنگار موسیقی ایرانیان درباره آلبوم جدید این خواننده که قرار است عید فطر وارد بازار موسیقی شود، گفت: «آلبوم جدید خواجه امیری با نام «یه خاطره از فردا» شامل ده قطعه است که تنظیم ها توسط بهرنگ بهادرزاده، میثم مروستی، مهرداد نصرتی، سیروان خسروی و خود احسان انجام شده و اکثر ترانه های آن هم توسط دکتر افشین یداللهی سروده شده، آهنگسازی قطعات آلبوم نیز بر عهده بهرنگ بهادرزاده، مهرداد نصرتی و خواجه امیری می باشد.
خواجه امیری

سلیمان در ادامه صحبت هایش برنامه کامل تور کنسرت های پاییزی خواجه امیری را اعلام کرد و گفت: «تور پاییزی کنسرت های احسان اول و دوم مهرماه از بندر انزلی شروع می شود و سپس 15، 16 و 17 مهر ماه در اصفهان، 20 مهرماه در عسلویه، 22 و 23 مهر ماه در کرمان، 28، 29 و 30 مهر ماه – 6 ، 7 و 8 آبان ماه در تهران (سالن وزارت کشور)، 13 و 14 آبان در لاهیجان و لنگرود، 20 و 21 آبان در اراک و 27 و 28 آبان در اردبیل ادامه خواهد یافت.»

زایا سلیمان که سرپرستی ارکستر خواجه امیری را هم بر عهده دارد درباره برنامه کنسرت های خارجی این خواننده و گروهش خاطرنشان کرد: «احسان به همراه گروه بعد از برگزاری تور کنسرت های پاییزی در داخل کشور راهی مالزی می شود و در شهر کوالامپور به اجرای برنامه می پردازد، سپس برای برگزاری کنسرت به انگلیس سفر می کند و 13 آذر ماه در لندن به روی صحنه خواهد رفت.»


دو آهنگ جديد و فوق العاده زيبا از احسان خواجه اميري با نام های

( تشنه می مانم ، امشب شب مهتابه) ...

 

آهنگ زیبای  وقتی که نباشی از احسان خواجه امیری

احسان خواجه اميري

 
وقتی که نباشی

کوچه وقتی که نباشی
رگ خشکیده شهر
ماه تو گوش خونه گفته
دیگه با پنجره قهر

سقف دلبستگی بی تو
واسه من سایه نداره
دلم از روزی که رفتی
دیگه همسایه نداره

تو پی کدوم ستاره
پشت ابرا خونه کردی
رفتی و چیزی نگفتی
گریه رو بهونه کردی

من سوال ساده تو
تو جواب مشکل من
ردپای رفتن تو
روی صحرای دل من

کوچه وقتی که نباشی
رگ خشکیده شهر
ماه تو گوش خونه گفته
دیگه با پنجره قهر

سقف دلبستگی بی تو
واسه من سایه نداره
دلم از روزی که رفتی
دیگه همسایه نداره

وقتی آسمون شبهام
زیر سایه چشات
وقتی حتی این ترانه
رنگ غربت صدات

نمی ذارم این دو راهی
سر راه ما بشینه
نمی ذارم این جدایی
رنگ فردا رو ببینه

کوچه وقتی که نباشی
رگ خشکیده شهر
ماه تو گوش خونه گفته
دیگه با پنجره قهر

سقف دلبستگی بی تو
واسه من سایه نداره
دلم از روزی که رفتی
دیگه همسایه نداره

شب با فانوس اشکت
می برم به روشنایی
با تو میرسم دوباره
به طلوع آشنایی

می دونم هر جا که باشی
دل تو اهل همین جاست
واسـه من تو ایــنجــا
اول و آخر دنیاست

احسان خواجه امیری
   
فصل تازه
ـــــــــــــــــــــــــــــــ
نمی دونی

تو چشمات مال من نیست و
نگات دنبال من نیست و
چشات رو دزدکی دیدم
تو قهوه ات فال من نیست و
نمی دونی دیگه حالی توی احوال من نیست و
نمی دونی
تو از من دلخوری اما این ها اشکال من نیست و
از اون وقتی که هیچ گوشی دیگه اشغال من نیست و
نه تو ، نه هیچ کــس دیگه تو استقبال من نیست و
نمی دونی
تو قلب تو دیگه جایی واسه امثال من نیست و
یه ذره دلخوشی حتی توی اقبال من نیست و
بهارش این جوری باشه ، نه امسال ، سال من نیست و
نمی دونی ، نمی دونی ، نمی دونی
تو چشمات مال من نیست و
نگات دنبال من نیست و
چشات رو دزدکی دیدم
تو قهوه ات فال من نیست و
نمی دونی دیگه حالی توی احوال من نیست و
نمی دونی
تو از من دلخوری اما این ها اشکال من نیست و
از اون وقتی که هیچ گوشی دیگه اشغال من نیست و
نه تو ، نه هیچ کــس دیگه تو استقبال من نیست و
نمی دونی (نمی دونی)
ـــــــــــــــــــــــــــــ
گریه

گریه نمی کنم نه اینکه سنگم
گریه غرورم رو به هم می زنه
مرد برای هضم دلتنگی هاش
گریه نمی کنه ، قدم می زنه
گریه نمی کنم ، نه اینکه خوبم
نه اینکه دردی نیست ، نه اینکه شادم
یک اتفاق نصفه نیمه ام که ، یهو میون زندگی افتادم
یک ماجرای تلخ ناگزیرم
یک کهکشونم ولی بی ستاره
یک قهوه که هرچی شکر بریزی
بازم همون تلخی ناب رو داره
اگر یکی باشه من رو بفهمه
براش غرورم رو به هم می زنم
گریه که سهله ، زیر چتر شونش
تا آخر دنیا قدم می زنم
گریه نمی کنم نه اینکه سنگم
گریه غرورم رو به هم می زنه
مرد برای هضم دلتنگی هاش
گریه نمی کنه ، قدم می زنه
گریه نمی کنم ، نه اینکه خوبم
نه اینکه دردی نیست ، نه اینکه شادم
یک اتفاق نصفه نیمه ام که ، یهو میون زندگی افتادم
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ   
شیرین

بذار همه بپرسن این کیه داره می خونه
بذار غم ته ترانه نا گفته نمونه
بذار بفهمن این صدای خسته مال من نیست
بذار همه بدونن این ترانه مال اونه
می خوام بخونم از چشای تو ، نگو نمی شه
غمی که از نگاه تو میاد ترانه می شه
تو شیرینی با نمک ترین ترانه هامی
نه دیروزی نه امروزی ، تو فردایی همیشه
می خوام بخونم از چشای تو ، نگو نمی شه
غمی که از نگاه تو میاد ترانه می شه
تو شیرینی با نمک ترین ترانه هامی
نه دیروزی نه امروزی ، تو فردایی همیشه
نشونی تو رو شبیه گریه هام می دونم
می خوام گمت کنم ، نبینمت ، اگر بتونم
میون خاطرات من نشستی ، گم نمی شی
اگه هستی ، اگه نیستی می خوام برات بخونم
میون خاطرات من نشستی ، گم نمی شی
اگه هستی ، اگه نیستی می خوام برات بخونم
می خوام بخونم از چشای تو ، نگو نمی شه
غمی که از نگاه تو میاد ترانه می شه
تو شیرینی با نمک ترین ترانه هامی
نه دیروزی نه امروزی ، تو فردایی همیشه
می خوام بخونم از چشای تو ، نگو نمی شه
غمی که از نگاه تو میاد ترانه می شه
تو شیرینی با نمک ترین ترانه هامی
نه دیروزی نه امروزی ، تو فردایی همیشه
نه دیروزی نه امروزی ، تو فردایی همیشه

-----------

حقیقت داره دلتنگی

دلیل اینکه آرومم امید لمس دستاته

همین لبخند پنهانی کنار لحن گیراته

دلیل اینکه تنهایی همین دستای تنهامه

همین دنیای تاریکم همین تردید چشمامه

شبیه حس پژمردن دچار شک بی رنگی

من آرومم تو تنهایی حقیقت داره دلتنگی

هنوزم می شه عاشق شد هنوزم حال من خوبه

ببین دنیا پر از رنگه هنوزم عشق محبوبه

تو دلگیری نمی دونی چه رویایی به من دادی

اگر فکر می کنی سردم برو رد شو تو آزادی

نمی دونی چه قد سخته تو پشت نبض دیواری

  نمی دونم تو این روزا چه احساسی به من داری

نه اینکه سرد مغرورم نه این که دور از احساسم

بزار دست دلم رو شه بزار رویا رو بشناسم

تموم شهر خوابیدن من از عشق تو بیدارم

یه روزی می فهمی از چشمام چه احساسی به تو دارم

احسان خواجه امیری


دچار

چه بسازی چه نسازی ، دل من کوکه با سازت
همه ی اوج غرورم ، سهم قلب بی نیازت
حال من خوبه با عشقت گر چه دورم از وصالت
واسه من کافیه رویات ، واسه من بسه خیالت
آرزوم ، بودن کنارت ، حتی یک لحظه تو خوابه
چه بپرسی چه نپرسی ، چشم من پر از جوابه
آرزوم ، بودن کنارت ، حتی یک لحظه تو خوابه
چه بپرسی چه نپرسی ، چشم من پر از جوابه
جات رو هیچ کــس نمی گیره توی این قلب حقیرم
اگه باشم توی قلبت بدون از خوشی می میرم
چه بری تنهام بذاری ، چه بمونی تو کنارم
عاشقانه هات با هامن ، من به قصه هات دچارم
آرزوم ، بودن کنارت ، حتی یک لحظه تو خوابه
چه بپرسی چه نپرسی ، چشم من پر از جوابه
آرزوم ، بودن کنارت ، حتی یک لحظه تو خوابه
چه بپرسی چه نپرسی ، چشم من پر از جوابه
چه بسازی چه نسازی ، دل من کوکه با سازت
همه ی اوج غرورم ، سهم قلب بی نیازت
حال من خوبه با عشقت گر چه دورم از وصالت
واسه من کافیه رویات ، واسه من بسه خیالت
آرزوم ، بودن کنارت ، حتی یک لحظه تو خوابه
چه بپرسی چه نپرسی ، چشم من پر از جوابه
آرزوم ، بودن کنارت ، حتی یک لحظه تو خوابه
چه بپرسی چه نپرسی ، چشم من پر از جوابه

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
هر چی آرزوی خوبه مال تو
هر چی که خاطره داری مال من

اون روزای عاشقونه مال تو
این شبای بی قراری مال من

من مو حسرت با تو ما شدن
تویی و بدون من رها شدن
آخر غربت دنیاست مگه نه
اول دو راهی آشنا شدن

تو نگاه آخر تو آسمون خونه نشین بود
دل تو شکسته بودن همه ی قصه همین بود

می تونستم با تو باشم مثل سایه مثل رویا
اما بیدارمو بی تو مثل تو تنهای تنها

هر چی آرزوی خوبه مال تو
هر چی که خاطره داری مال من

اون روزای عاشقونه مال تو
این شبای بی قراری مال من
.........
__________________
اگه دستم به جدایی برسه
اونو از خاطره ها خط می زنم
از دل تنگ تمومه ادم ها
از شب و روز خدا خط می زنم
اگه دستم برسه به اسمون
با ستاره ها قیامت میکنم
نمی ذارم کسی عاشق نباشه
ماه و بین همه قسمت میکنم
وقتی گاهی من و دل تنها می شیم
حرفهای نگفتنی را میشه دید
میشه تو سکوت بین ما دوتا
خیلی از ندیدنی ها رو شنید
قصه جدایی ما آدما
قصه دوری ماست از خودمون
دوری من و تو از لحظه عشق
قصه سادگی گمشدمون
اگه دستم به جدایی برسه
اونو از خاطره ها خط می زنم
از دل تنگ تموم آدم ها
از شب و روز خدا خط می زنم
اگه دستم برسه به آسمون
با ستاره ها قیامت می کنم
نمی ذارم کسی عاشق نباشه
ماه و بین همه قسمت می کنم
........
__________________
میوه ممنوعه

میشه خدا رو حس کرد
تو لحظه های ساده
تو اضطراب ِ عشق و
گناه ِ بی اراده
بي عشق عمر ِ آدم
بي اعتقاد ميره
هفتاد سال عبادت
یک شب به باد میره
یک شب به باد میره
وقتی که عشق آخر
تصمیمش و بگیره
کاری نداره زوده
یا حتی خیلی دیره
ترسیده بودم از عشق
عاشق تر از همیشه
هر چی محال میشد
با عشق داره میشه
انگار داره میشه

عاشق نباشه آدم
حتی خدا غریبه س
از لحظه های حوا
هوا می مونه و بس
نترس اگه دل ِ تو
از خواب ِ کهنه پاشه
شاید خدا قصه تو
از نو نوشته باشه
از نو نوشته باشه
وقتی که عشق آخر
تصمیمش و بگیره
کاری نداره زوده
یا حتی خیلی دیره
ترسیده بودم از عشق
عاشق تر از همیشه
هر چی محال میشد
با عشق داره میشه
انگار داره میشه

...........
__________________
برای اولین باربراي آخرين بار ، خداكنه بباره
تو اين شب كويري ، يه قطره از ستاره

هميشه بودي و من ، تو رو نديدم انگار
بگو بگو كه هستي ، براي آخرين بار

وقتي دوري ، تنهايي نزديكه
قلبم بي تو ، ميترسه ، تاريكه

چه لحظه ها كه بي تو ، يكي يكي گذشتن
عمرمو بردن اما ، يه لحظه بر نگشتن

تو چشم من نگاه كن ، منو به گريه نسپار
حالا كه با تو هستم ، براي اولين بار

براي آخرين بار

وقتي دوري ، تنهايي نزديكه
قلبم بي تو ، ميترسه ، تاريكه
.........
__________________
پول کثیف

نه نه نه
این قرارمون نبود
که تو بی خبر بری
من خسته شم که تو
بی همسفر بری
نه نه نه
این قرارمون نبود
من رنگ شب بشم
تو سر سپرده شی
من جون به لب شم
باور نمی کنم
این تو خود تویی
این تو که از خودش
بیخود شده تویی
باور نمی کنم
عشق منی هنوز
گاهی به قلب من
سر میزنی هنوز
وقتی زندونی تو هوس
مثله پروازه تو قفس
این رسم همراهی نشد ای هم نفس
وقتی قلبت از من جداست
برگردونه بی هم صداست
انگار دستت با دست من ناآشناست
باور نمی کنم
این تو خود تویی
این تو که از خودش بیخود شده تویی
باور نمی کنم
عشق منی هنوز
گاهی به قلب من
سر میزنی هنوز
باور نمی کنم
..........
__________________
وقتی که نباشی

کوچه وقتی که نباشی
رگ خشکیده شهر
ماه تو گوش خونه گفته
دیگه با پنجره قهر

سقف دلبستگی بی تو
واسه من سایه نداره
دلم از روزی که رفتی
دیگه همسایه نداره

تو پی کدوم ستاره
پشت ابرا خونه کردی
رفتی و چیزی نگفتی
گریه رو بهونه کردی

من سوال ساده تو
تو جواب مشکل من
ردپای رفتن تو
روی صحرای دل من

کوچه وقتی که نباشی
رگ خشکیده شهر
ماه تو گوش خونه گفته
دیگه با پنجره قهر

سقف دلبستگی بی تو
واسه من سایه نداره
دلم از روزی که رفتی
دیگه همسایه نداره

وقتی آسمون شبهام
زیر سایه چشات
وقتی حتی این ترانه
رنگ غربت صدات

نمی ذارم این دو راهی
سر راه ما بشینه
نمی ذارم این جدایی
رنگ فردا رو ببینه

کوچه وقتی که نباشی
رگ خشکیده شهر
ماه تو گوش خونه گفته
دیگه با پنجره قهر

سقف دلبستگی بی تو
واسه من سایه نداره
دلم از روزی که رفتی
دیگه همسایه نداره

شب با فانوس اشکت
می برم به روشنایی
با تو میرسم دوباره
به طلوع آشنایی

می دونم هر جا که باشی
دل تو اهل همین جاست
واسـه من تو ایــنجــا
اول و آخر دنیاست
__________________
غریبانه

چه رسمی داری ای دوره زمونه
که هر روزت یه جا عاشق کشونه

هزاران ساله که میجنگه آدم
نمیدونه گرفتار جنونه

زمونه آی زمونه آی زمونه

یکی با فرق زخمی توی محراب
یکی غرق به خون لب تشنه ی آب

یکی پاهاشو رو مین جا گذاشته
یکی پاشیده خونش روی مهتاب

نفس های بهاران گاز خردل
رو خاک آسمون رگبار تاول

همیشه عاشق از جونش گذشته
که عشق آسان نبود از روز ازل

هنوزم کار دنیا قیل و قاله
هنوزم صلح آدم ها محاله

هنوز آدم نمیشناسه خدارو
هنوزم قلب عاشق پایماله

زمونه آی زمونه آی زمونه

یکی با فرق زخمی توی محراب
یکی غرق به خون لب تشنه ی آب

یکی پاهاشو رو مین جا گذاشته
یکی پاشیده خونش روی محراب
__________________
انگار نه انگار

کنج خونه نشستی و
درو رو دنیا بستی و
از بس شکایت می کنی
به مردن عادت می کنی

هی میگی تقدیر منه
نمیگی تقصیر منه
تو این وسط چی کاره ای
که عمریه آواره ای

بهش میگم بسه دیگه
چیکار داری کی چی میگه
نذار خودتو سر کار انگار نه انگار

میگم هنوز دیر نشده
هنوز دلت پیر نشده
پاشو و دست رو دست نذار انگار نه انگار

توی گذشته موندی و
هی دلتو سوزوندی و
هر چی میگم بخند یه بار انگار نه انگار

انگار همه بیکارن و
دشمنی با تو دارن و
همش باتو بد میکنن
راه تو رو سد میکنن

اینا همش بهونته
کارای بچه گونته
چشم دلت تا نبینه
صد سال دیگم همینه

این دیگه حرف آخره
عمر تو داره میگذره
تموم که شد به روت نیار انگار نه انگار
__________________
لبخند اجباری

خسته ام از لبخند اجباری خسته ام از حرفای تکراری
خسته از خواب فراموشی زندگی با وهم بیداری

این همه عشقای کوتاه و این تحمل های طولانی
سرگذشت بی سرانجام گمشدن تو فصل طوفانی

حقیقت پیش رومون بود ولی باور نمیکردیم
همینه روز روشن هم پی خورشید می گردیم

نشستیم روبروی هم تو چشمامون نگاهی نیست
نه با دیدن نه با گفتن به قدر لحظه راهی نیست

من و تو گم شدیم انگار تو این دنیای وارونه
که دریاشم پر از حسرت همیشه فکر بارونه

سراغ عشقو می گیریم تو اشک گریه ی آخر
تو دریای ترک خرده میون موج خاکست
__________________
امروز و فردا

دنبال کی می گردی

عشق تو روبروته
هر چی دلت خواست بگو
چه موقع سکوته؟!
این روزا فرصت کمه
پیش اومد از دست نده
وقتش اگه بگذره
واسه دو تامون بده
چیزی نگفتی اما
یک چیزایی فهمیدم
با یه سوال شروع کن
جوابت رو من میدم
دارم میام پا به پات
این پا و اون پا نکن
تکلیف تو معلومه
امروز و فردا نکن
شانس در هر خونه رو
فقط یه بار می زنه
ببین حالام اومده و
وایساده جار می زنه
در رو اگه واکنی
خودش میاد تو خونه
خوب تا کنی قول میدم
کاری کنم بمونه
دنبال کی می گردی
عشق تو روبروته
هر چی دلت خواست بگو
چه موقع سکوته؟!
این روزا فرصت کمه
پیش اومد از دست نده
وقتش اگه بگذره
واسه دو تامون بده
چیزی نگفتی اما
یک چیزایی فهمیدم
با یه سوال شروع کن
جوابت رو من میدم
دارم میام پا به پات
این پا و اون پا نکن
تکلیف تو معلومه
امروز و فردا نکن
دل تو دلم نیست به خاطر تو
دل تو دلت نیست به خاطر من
از چی می ترسی هواتو دارم
به من نگا کن حرفتو بزن
__________________
عشق میاد!
 
هر کسی دنبال خبر می گرده

بهش بگین عشق داره برمی گرده

  عشق میاد همین روزا خیلی زود

عشق میاد زندگی آسون می شه

  عشق میاد دور و برش شلوغ نیست

ایندفه حتما خودشه دروغ نیست

  وقتی میاد زندگی آسون می شه

میاد و تو خونه ها مهمون می شه

  هر کسی دنبال خبر می گرده

بهش بگین عشق داره بر می گرده


عشقِ دیگه فقط یه کم پیر شده

از عاشقا یه خورده دلگیر شده

  عشق ِدیگه فقط تو هیچ قابی نیست

شبیه این عشقای قلابی نیست

  عشقه و نامه های راه دورش

عشق میاد ،عشق و دل صبورش

  میاد و این پنجره ها وا می شه

دلخوشیِ گم شده پیدا می شه

  عشق میاد شهر و خبر دار کن

اینو برای همه تکرار کن


 
تنهایی
 

در گوشه ی تنهایی ها شبم به هوایت روشن

با توشه ی شیدایی ها دلم به صفایت روشن

چون شمع شب افروزم جان پیش تو می بازم

در پای تو می سوزم با یاد تو می سازم

آینه ی ساده بودم دل را به تو داده بودم

با حیرت دیدن تو شکستم در این دشت کجایی

با شوق دمیدن تو نشستم که ای من درایی

با یادت شب هایم در جاده ی حیرانی همواره چراغانی

به سویت باز آیم با موج پریشانی در اوج پشیمانی

دریای خروشانم من بی تابم و سوزانم من شیــــــــــدایم

هم صحبت ماه و طوفان تا ساحل تو سرگردان تنهـــــــــــایم

من همسفر شب بودم تو همنفس خورشیدی

دیدی که زغم فرسودم بر جان و دلم تابیدی

با یادت شب هایم.....


 
چه آسون!!
 

 به من مومن نگو وقتی که حتی       واسه یه لحظه هم عاشق نبودم

به من که این همه از رستگاری      فقط دم می زدم عاشق نبودم

یه عمره از دلم ترسیدم و باز         دم آخر منو دیونه کرده

حالا می ترسم این دیونه حالی       یه روز جداشه برنگرده

چه آسون اشک معصوم تو یک شب     چکید و دامن دینم رو تر کرد

غبار عادت و از قلب من شست       نمی دونم چه طور اما اثر کرد

همه دارو ندارم مال چشمات         اگه پشتش بهشتی باشه یا نه

اگه دنیای من پیش از قیامت          داره با چشم تو می پاشه یا نه


 
افسانه
 
  تو شروع آسمونی می دونستم نمی مونی 

چشم تو آخر دنیاست خودت اینو نمی دونی

  داشتن و نداشتن تو گاهی سخته گاهی ساده

 اگه راهی اگه بی راه منم و پای پیاده

  آخ که چه ساده گم شدم تو غربت چشای تو

  سکوت شیشه ی دلم شکسته با صدای تو

  آخ که تموم لحظه هام تو رو یادم میاره

گذشته ها گذشته و هیشکی گناهی نداره

  وقتی با تموم قلبم واسه زندگیت می میرم

 تن من می لرزه اما تو رو ازخودم می گیرم

  منه بی من منه بی تو منه از سایه فراری

میشم اون حادثه ای که روزی پا روش بزاری

  حالا من نه کوه سرد نه تاروپود نه خوابم

این دیگه یه اتفاق سادست چرا دنبال جوابم

 افشین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ یداللهی

 
وقتی تو نباشی
 

کوچه وقتی که نباشی رگ خشکیده شهره


ماه تو گوش خونه گفته  دیگه با پنجره قهرهسقف دلبستگی بی تو واسه من سایه نداره


دلم از روزی که رفتی  دیگه همسایه ندارهتو پی کدوم ستاره پشت ابرا خونه کردی


رفتی و چیزی نگفتی گریه رو بهونه کردیمن، سوال ساده تو تو، جواب مشکل من


ردپای رفتن تو روی صحرای دل منوقتی آسمون شبهام زیر سایه چشاته


وقتی حتی این ترانه رنگ غربت صداتهنمی ذارم این دو راهی سر راه ما بشینه


نمی ذارم این جدایی رنگ فردا رو ببینهشب رو با فانوس اشکت می برم به روشنایی


با تو میرسم دوباره به طلوع آشناییمی دونم هر جا که باشی دل تو اهل همین جاست


واسـه من و تو ایــنجــا اول و آخر دنیاست
 
 
گاهی مسیر جاده
 
 

گاهی مسیر جاده به بن بست می رود

 

گاهی تمام حادثه از دست می رود

 


گاهی همان کسی که دم از عقل می زند

 

در راه هوشیاری خود مست می رود

 


گاهی غریبه ای که به سختی به دل نشست

 

وقتی که قلب خون شده بشکست می رود

 


اول اگرچه با سخن از عشق آمده

 

آخر خلاف آنچه که گفته است می رود

 


گاه یکسی نشسته که غوغا به پا کند

 

وقتی غبار معرکه بنشست می رود

 


اینجا یکی برای خودش حکم می دهد

 

آن دیگری همیشه به پیوست می رود

 


بیراهه ها به مقصد خود ساده می رسند

اما مسیر جاده به بن بست می رود

-----------------


نزار باور كنم تنهاي تنهام
نمي خوام با كسي غير از تو باشم
مي خوام از خوابي كه لحظه ا ش يه ساله
براي ديدن روي تو پا شم
اگه توباشي ومن ، دنيا نباشه
مي شه با تو همه دنيا رو حس كرد
همه دنيا بياد وتو نباشي
دلم دق مي كنه با اين همه درد
تموم زندگيم رو زيرو رو كن
كه بي تو دلخوشي ها هم گناهه
خودت باش ومنو ديوانگي هام
فقط با تو دل من رو به راهه
بزار باور كنم اين عاشق وعشق
حيقيت مي شه تو افسانه باشه
مي شه افسانه ها رو زندگي كرد
اگه حق با منه ديوانه با شه

--------------------------

قصه جدايي(احسان خواجه اميري)

اگه دستم به جدايي برسه
اونو از خاطره ها خط مي زنم
از دل تنگ تموم آدما
از شب وروز خدا خط مي زنم
اگه دستم برسه به اسمون
با ستاره ها قيامت مي كنم
نمي زارم كسي عاشق نباشه
ماه و بين همه قسمت مي كنم
وقتي گاهي من ودل تنها مي شيم
حرفاي نگفتي رو مي شه ديد
مي شه تو سكوت بين ما دو تا
خيلي از نديدني ها رو شنيد
قصه جدايي ما آدما
قصه دوري ماست از خودمون
دوري من وتو از لحظه عشق
قصه سادگي گمشدمون

*******

نام ترانه : خیال
خواننده : احسان خواجه امیری


بذار خیال کنم هنوز
ترانه هامو میشنوی
هنوز هوامو داری و
هنوز صدامو میشنوی
هنوز صدامو میشنوی
بذار خیال کنم هنوز
یه لحظه از نیازتم
اگه تموم قصه هام
هنوز ترانه سازتم

بذار خیال کنم هنوز
پر از تب و تاب منی
روزا به فکر دیدنم
شبا پر از خواب منی
شبا پر از خواب منی
بذار خیال کنم تو دلتنگات
غروب که میشه یاد من میفتی
تویی که قصه ی طلوع عاشق
گفتی و دوست دارمو نگفتی
گفتی و دوست دارمو نگفتی

بذار خیال کنم منم
اون که دلت تنگه براش
اونی که وقتی تنهایی
پر میشی از خاطره هاش
اونکه هنوز دوسش داری
اونکه هنوز هم نفسه
بذار خیال کنم منم
اونی که بودنش بسه
اونی که بودنش بسه

دوباره فال حافظ و
دوباره توی فالمی
بذار خیال کنم بی تو
اگر چه بی خیالمی
اگر چه بی خیالمی

بذار خیال کنم تو دلتنگات
غروب که میشه یاد من میفتی
تویی که قصه ی طلوع عاشق
گفتی و دوست دارمو نگفتی
گفتی و دوست دارمو نگفتی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سلام ای غروب غریبانه دل
سلام ای طلوع سحرگاه رفتن

سلام ای غم لحظه‌های جدایی
خداحافظ ای شعرشب‌های روشن

خداحافظ ای قصه عاشقانه
خداحافظ ای آبی روشن عشق

خداحافظ ای عطر شعر شبانه
خداحافظ ای هم نشین همیشه

خداحافظ ای داغ بر دل نشسته


احسان خواجه امیری  

متن ترانه آرزو با صدای احسان خواجه امیری عزیز 


هر چی آرزوی خوبه مال تو
هرچی که خاطره داری مال من

اون روزای عاشقونه مال تو
این شبهای بیقراری مال من

منم و حسرت با تو ما شدن
تویی و بدون من رها شدن

آخر غربت دنیاست مگه نه
اول دو راهی آشنا شدن

تو نگاه آخر تو آسمون خونه نشین بود
دلتو شکــسته بودم همه ی قصه همین بود

می تونستم با تو باشم مثل سایه مثل رویا
اما بیدارمو بی تو مثل تو تنهای تنها

من رو ویرون کنی ، آباد می شم
تو زندونم کنی ، آزاد می شم
آره مجنون می شم وقتی که تلخی
یک کم شیرین بشی ، فرهاد می شم
یک کم شیرین بشی ، فرهاد می شم

تو هر جا باشی دنبالت منم ، من
دیگه تقدیر امسالت منم ، من
اگر حافظ ، اگر قهوه ، اگر رمل
بگیر ، می بینی تو فالت منم ، من
می دونم عشق تو تاخیر داره
ولی اصرار من تاثیر داره
تو هم دیوونه ی من می شی آخر
تب مجنون بدون واگیر داره
تب مجنون بدون واگیر داره

من رو ویرون کنی ، آباد می شم
تو زندونم کنی ، آزاد می شم
آره مجنون می شم وقتی که تلخی
یک کم شیرین بشی ، فرهاد می شم
یک کم شیرین بشی ، فرهاد می شم

خیال کردی همیشه مهلتی هست
واسه نازت همیشه طاقتی هست
اگر من عاشقت باشم ، درسته
برای تو همیشه مهلتی هست

تو هر جا باشی دنبالت منم ، من
دیگه تقدیر امسالت منم ، من
اگر حافظ ، اگر قهوه ، اگر رمل
بگیر ، می بینی تو فالت منم ، من
می دونم عشق تو تاخیر داره
ولی اصرار من تاثیر داره
تو هم دیوونه ی من می شی آخر
تب مجنون بدون واگیر داره
تب مجنون بدون واگیر داره

من رو ویرون کنی ، آباد می شم
تو زندونم کنی ، آزاد می شم
آره مجنون می شم وقتی که تلخی
یک کم شیرین بشی ، فرهاد می شم
یک کم شیرین بشی ، فرهاد می شم

 
صدام بزن
صدام بزن ای عشق
نذار منو تنها
یه تار موی تو
می ارزه به دنیا
می ارزه به دنیا

نمیدونم چی شد
که بردی از یادم
شدم مثل اشک و
از چشمت افتادم
از چشمت افتادم

چرا منو نخواستی
من که برات میمردم
تموم زندگیمو
به دست تو سپردم

نمیشه باور من
که رفتی از بر من
خیال تو هرگز نمیره از سر من
نمیره از سر من

نگو که قلبت رو
به سایه بخشیدی
تو این همه فانوس
تو اصل خورشیدی

تو امتحان عشق
اگر چه مردودم
صدام بزن ای یار
که بی تو نابودم

چرا منو نخواستی
من که برات میمردم
تموم زندگیمو
به دست تو سپردم

نمیشه باور من
که رفتی از بر من
خیال تو هرگز نمیره از سر من
نمیره از سر من

صدام بزن ای عشق
نذار منو تنها
یه تار موی تو
می ارزه به دنیا
می ارزه به دنیا

نمیدونم چی شد
که بردی از یادم
شدم مثل اشک و
از چشمت افتادم
از چشمت افتادم

چرا منو نخواستی
من که برات میمردم
تموم زندگیمو
به دست تو سپردم

نمیشه باور من
که رفتی از بر من
خیال تو هرگز نمیره از سر من
نمیره از سر من 


نظرات دوستان

* نام و نام خانوادگی :
آدرس وب سایت :
* آدرس ایمیل:
سن :
شهر :
تلفن :
آدرس :
نحوه تماس با شما: تلفن: آدرس ایمیل
نحوه آشنایی شما با ما:
موضوع پیام:
*پیام:

فرم تماس از پارس تولز